Gdzie zlecić przesyłkę części samochodowych?

Przewóz elementów samochodowych wymaga zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa. Z tego względu warto skorzystać z doświadczonej firmy transportowej, która bezpiecznie przewiezie części samochodowe do miejsca docelowego. Gdzie znaleźć sprawdzonego przewoźnika?

Przygotowanie przesyłki do transportu

Do najczęściej transportowanych części samochodowych można zaliczyć opony, zderzaki, skrzynie biegów, maski samochodowe, szyby, fotele i inne elementy o niestandardowych wymiarach. Należy je dokładnie zabezpieczyć za pomocą akcesoriów do pakowania. Przydadzą się folie bąbelkowe, folie stretch, taśmy klejące, poduszki wypełnione powietrzem, kawałki tektury, styropian i inne materiały, które zamortyzują pakowane części. Sposób pakowania jest uzależniony od przewożonych elementów. Przykładowo, zderzak samochodowy warto owinąć folią bąbelkowa, taśmą klejącą, a następnie folią stretch. Dodatkowo rogi zderzaka można zabezpieczyć styropianem. Przed wysyłką, warto poradzić się przewoźnika, jak odpowiednio zapakować przesyłki.

Transport części samochodowych przez firmę transportową

Chcąc wysłać elementy samochodowe, należy pamiętać o ograniczeniach związanych z przewozem niektórych części np. akumulatorów z płynnym elektrolitem. Nie mogą być przewożone za pośrednictwem firm kurierskich – kierowca nie ma obowiązku sprawdzania zawartości przesyłek. Próby wysłania elementów samochodu, które mogą sprawiać zagrożenie na drodze mogą wiązać się z przykrymi konsekwencjami dla nadawcy. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie towaru za pośrednictwem firmy transportowej. Przewoźnik zapewni właściwe warunki przewozu części samochodowych, odpowiednio zabezpieczy i oznakuje towar. Z usług firm transportowych korzystają zarówno warsztaty samochodowe, sklepy internetowe, handlarze, jak i osoby prywatne, które chcą bezpiecznie przewieźć części auta. 

Giełda transportowa – wygodny sposób na transport części samochodowych

Jedną z możliwości przewozu części samochodowych jest skorzystanie z giełdy transportowej. Na platformie można znaleźć wielu przewoźników, którzy podejmują się tego typu zleceń. Dzięki giełdzie transportowej nie ma konieczności przeglądania stron internetowych przewoźników – rzetelne firmy znajdują się w jednym miejscu. Jedną z platform oferującą usługi przewoźników jest wyslijbusem.pl. Giełda transportowa jest całkowicie darmowa i zawiera bazę jedynie sprawdzonych firm transportowych. Wystarczy założyć konto na platformie i dodać ogłoszenie. Należy opisać przedmiot zlecenia (np. przewóz części do busów), termin, miejsce odbioru i dostawy przesyłki oraz przybliżone wymiary. Jest to niezwykle prosty i szybki sposób wysyłki części samochodowych na terenie całej Polski i krajów UE.

Szukasz dobrej jakości części do samochodów dostawczych? Sprawdź ofertę Vanking.