Jak bezpiecznie przewozić części do samochodów dostawczych?

Transport części do busów wymaga zachowania specjalnej ostrożności. Niektóre elementy są szczególnie podatne na uszkodzenia i porysowania np. szyby, zderzaki czy maski. Jak zorganizować przewóz części samochodowych?

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Podczas przewozu części do pojazdów dostawczych należy zadbać o właściwe zabezpieczenie towaru. W dużej mierze od tego zależy, czy przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Do najczęściej przewożonych części zalicza się opony, szyby, zderzaki, maski, silniki, felgi, skrzynie biegów, drzwi czy fotele. Każdy element należy dokładnie zabezpieczyć za pomocą akcesoriów do pakowania. Niektóre części można zapakować w pudełka wypełnione poduszkami z powietrzem i styropianem, a inne wymagają specjalnego sposobu pakowania. Duże części, jakie jak zderzaki samochodowe, są dość trudne do wysłania, dlatego zaleca się wykorzystanie kilku akcesoriów. W pierwszej kolejności należy owinąć zderzak folią bąbelkową i grubą taśmą klejącą. Następnie trzeba zabezpieczyć rogi styropianem lub tekturą i owinąć folią stretch. Szyby samochodowe są szczególnie podatne na uszkodzenia. Warto przewozić je w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zabezpieczyć powierzchnię otuliną i owinąć całość bezbarwną folią stretch.

Przewóz za pośrednictwem firmy transportowej

Jeżeli nie mamy możliwości samodzielnego przewiezienia części do samochodów dostawczych, można skorzystać z usług kuriera lub firmy transportowej. W pierwszym przypadku występują pewne ograniczenia. Towarami wyjętymi z przewozu są materiały łatwopalne i żrące np. akumulatory z płynnym elektrolitem. Kierowcy nie mają obowiązku sprawdzenia zawartości przesyłki, a nieodpowiednio przewożone materiały niebezpieczne mogą stanowić zagrożenie na drodze. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy transportowej, która do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie. Kierowcy odpowiednio zabezpieczą towar w samochodzie i oznaczą specjalnymi naklejkami. Ponadto, w aucie nie będą znajdowały się inne przesyłki, które mogą uszkodzić części samochodowe. Profesjonalna firma transportowa zapewni maksimum bezpieczeństwa przewożonym przesyłkom, często zapewniając niższe ceny, niż w przypadku kurierów.

Gdzie znaleźć profesjonalnego przewoźnika?

Transport części do busów można zlecić za pomocą giełdy transportowej Wyślij Busem. Jest to platforma, która umożliwia znalezienie doświadczonych przewoźników, realizujących transport krajowy i międzynarodowy. Działa w systemie aukcyjnym – pod ogłoszeniem zleceniodawcy pojawiają się oferty cenowe firm transportowych. Można bezpośrednio skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić zakres usług. Jak dodać ogłoszenie? Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie i wypełnić krótki formularz. Należy podać przedmiot zlecenia, adres nadawcy i odbiorcy, termin odbioru przesyłki oraz przybliżone wymiary paczki. Na tej podstawie przewoźnicy będą mogli ocenić możliwości transportowe i zaproponować ceny. Dzięki giełdzie transportowej wysyłka części do busów jest niezwykle prosta, szybka i wygodna. To doskonała alternatywa dla firm kurierskich, które nie zawsze są w stanie zrealizować zlecenie lub cena usługi jest zbyt wysoka.

Szukasz dobrej jakości części do samochodów dostawczych? Sprawdź ofertę Vanking.