Jak wysłać przesyłkę bez wychodzenia z domu?

Nadawanie paczek online jest niezwykle proste. Wystarczy dodać ogłoszenie na giełdzie transportowej i zlecić przesyłkę sprawdzonej firmie przewozowej. Z platformy mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Jak szybko nadać przesyłkę przez internet bez wychodzenia z domu?

Jak korzystać z giełdy transportowej?

Giełda transportowa wyslijbusem.pl daje możliwość zlecania przewozu różnego rodzaju przesyłek. Platforma jest doskonałą alternatywą dla firm kurierskich, które nie zawsze podejmują się wszystkich zleceń. Dotyczy to w szczególności niestandardowych i wielkogabarytowych przesyłek. Firmy transportowe dysponują zróżnicowaną flotą, przyjmując zlecenia na przewóz różnego rodzaju ładunków. Należą do nich m.in. części samochodów, maszyny rolnicze, maszyny budowlane, sprzęty ogrodowe, skutery, motocykle, sprzęt sportowy, meble, jak i mniejsze przesyłki zapakowane w kartony. Przewoźnicy są w stanie zaoferować atrakcyjne ceny zlecającym zapełniając tzw. puste przebiegi. Wówczas kierowca zabiera po drodze inne, dodatkowe przesyłki, jednocześnie oferując niższe kwoty za transport. Powrót z niezapełnionym pojazdem nie jest opłacalny dla kierowcy, dlatego warto negocjować ceny. Jak zlecić przesyłkę? Są dwa sposoby. Można poszukać w bazie przewoźnika, który ma wolne terminy lub dodać ogłoszenie na portalu. 

Dodawanie ogłoszeń na wyslijbusem.pl

Zamieszczanie ogłoszeń na platformie wyslijbusem.pl jest niezwykle proste i intuicyjne. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią kategorię np. „Części samochodowe”. Następnie trzeba wypełnić krótki formularz, opisując przedmiot zlecenia, czyli kolejno: nazwę przedmiotu, kategorię, wagę, długość, szerokość i wysokość przesyłki. Można również wypełnić pole dotyczące budżetu, czyli wysokości wynagrodzenia dla firmy transportowej. W przypadku niektórych ładunków warto zaznaczyć wymagane uprawnienia przewoźnika oraz wymagania, typu pomoc przy załadunku. W dalszej kolejności należy uzupełnić pola dotyczące miejsca i daty załadunku i rozładunku. Przewoźnicy powinni posiadać jak najwięcej informacji dotyczącej przedmiotu zlecenia – w tym celu istnieje rubryka z opisem oraz możliwość dodawania zdjęć. Na tej podstawie przewoźnik będzie mógł określić możliwości transportowe. Następnie przedstawiciele firm transportowych zamieszczają oferty pod ogłoszeniem. 

Dlaczego warto korzystać z giełdy transportowej?

Na giełdzie transportowej można znaleźć przewoźników realizujących transport do dowolnego miejsca w Polsce i Europie. Dostęp do dużej bazy firm pozwala wybrać najatrakcyjniejszą ofertę. Z platformy korzystają wyłącznie zweryfikowani przewoźnicy, co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo transakcji. Ponadto, istnieje kilka form kontaktu z firmą – za pomocą wygodnego czatu, maila lub drogą telefoniczną. Dużą zaletą giełdy transportowej wyslijbusem.pl jest możliwość sprawnego nadawania paczek – nawet w kilka chwil można uzyskać oferty od przewoźników i szybko zlecić wysyłkę. Giełda transportowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wygodnie nadawać przesyłki online bez zbędnych formalności. 

W przypadku osób zlecających transport, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, ustalić zakres cenowy, trasę, datę, typ ładunku i w razie potrzeby umieścić dodatkowe warunki przewozu. Ta zasada działa w dwie strony – przewoźnik powinien nie tylko wyszukiwać nowych ofert, ale także publikować ogłoszenia z informacjami dotyczącymi wolnych przebiegów na trasie. Co więcej, na platformach jest możliwość wystawiania ocen użytkownikom, co zdecydowanie zwiększa ich wiarygodność. Giełda transportowa daje duże możliwości przewoźnikom pozyskania opłacanych zleceń, a zleceniodawcom sprawne przetransportowanie ładunku. Platforma wyslijbusem.pl łączy firmy spedycyjne, transportowe i klientów indywidualnych w znaczący sposób ułatwiając kontakt pomiędzy wszystkimi stronami transakcji.