Transport Cześci samochodowych

Wyszukiwanie zleceń

Wał samochodowy
Wał samochodowy

30 cm x 30 cm x 270 cm
waga: 30 kg

Polska
21-100 Lubartów
Niemcy
20038 Hamburg
17.04.2024
godz: 16:02
Do uzgodnienia
2 fotele samochodowe
2 fotele samochodowe

60 cm x 60 cm x 60 cm
waga: 60 kg

Polska
48-200 Prudnik
Polska
64-965 Okonek
17.04.2024
godz: 13:24
Do uzgodnienia
Próg samochodu z błotnikiem
Próg samochodu z błotnikiem

60 cm x 20 cm x 350 cm
waga: 100 kg

Polska
62-053 Nowinki
Polska
82-100 Nowy Dwór Gdański
17.04.2024
godz: 10:21
Do uzgodnienia
Ćwiartka samochodu z podłogą
Ćwiartka samochodu z podłogą

100 cm x 140 cm x 150 cm
waga: 100 kg

Polska
68-100 Żagań
Polska
36-020 Kielnarowa
16.04.2024
godz: 12:10
Do uzgodnienia
Części samochodowe
Części samochodowe

110 cm x 100 cm x 120 cm
waga: 130 kg

Szwecja
952 00 Kalix
Polska
39-300 Mielec
15.04.2024
godz: 12:15
Do uzgodnienia
Klapa tylna samochodu
Klapa tylna samochodu

15 cm x 120 cm x 110 cm
waga: 14 kg

Polska
66-460 Mosina
16.04.2024
Polska
33-100 Tarnów
16.04.2024, 16:01
15.04.2024
godz: 11:06
100 zł
Klapa bagażnika
Klapa bagażnika

120 cm x 120 cm x 120 cm
waga: 20 kg

Polska
39-102 Lubzina
Polska
58-150 Strzegom
15.04.2024
godz: 09:53
Do uzgodnienia
Skrzynia biegów
Skrzynia biegów

40 cm x 40 cm x 100 cm
waga: 40 kg

Belgia
9160 Lokeren
Polska
96-325 Radziejowice
12.04.2024
godz: 08:32
1 000 zł
Zderzak do auta osobowego
Zderzak do auta osobowego

50 cm x 40 cm x 160 cm
waga: 10 kg

Polska
26-634 Klwatka Królewska
12.04.2024
Polska
30-001 Kraków
13.04.2024
11.04.2024
godz: 18:34
250 zł
Zlecę transport 4 małych, stalowych felg
Zlecę transport 4 małych, stalowych felg

40 cm x 40 cm x 70 cm
waga: 20 kg

Polska
43-378 Rybarzowice
12.04.2024
Polska
05-500 Piaseczno
30.04.2024
11.04.2024
godz: 11:02
50 zł

Główne kategorie

Jak to działa?

Przewoźnik

1 Wyszukaj zlecenie które Ciebie interesuje
2 Zaakceptuj ofertę lub zaproponuj swoją stawkę
3 Odbierz towar
4 Dostarcz ładunek :)

Zlecający

1 Zgłoś transport
2 Opisz szczegóły przesyłki
3 Wybierz najlepsza ofertę
4 Zleć transport i przekaż przesyłkę przewoźnikowi

Transport części samochodowych

Zdarza się, że nie ma możliwości zakupu części samochodowych stacjonarnie lub są trudno dostępne. Wówczas najczęściej zamawiamy elementy auta przez Internet. Wiele sklepów internetowych oferuje dostawę rzeczy firmą kurierską, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie mogą zostać wysłane kurierem. Transport części warto powierzyć profesjonalnej firmie przewozowej, która dysponuje odpowiednią flotą i zabezpieczeniami. Zwykle firmy kurierskie nie są w stanie wykonać usługi ze względu na niestandardowe gabaryty przesyłki lub zbyt wysokie koszty. Przewoźnicy dostępni na wyslijbusem.pl posiadają doświadczenie nie tylko w transporcie na terenie całej Polski, ale również poza granicami kraju, wybierając optymalną trasę i zachowując wszelkie środki ostrożności.

Najczęściej transportowane części samochodowe

Do najczęściej transportowanych części samochodowych można zaliczyć skrzynie biegów, maski samochodowe, tłumiki, szyby, fotele, zderzaki, opony i inne elementy o niestandardowych wymiarach czy dużej wadze. W zależności od gabarytów przesyłki, firma transportowa zapewnia odpowiedni sprzęt np. przyczepę, na której zmieszczą się elementy o dużych gabarytach. Przed zaakceptowaniem zlecenia i podpisaniem umowy, należy poinformować przewoźnika o typie i stanie ładunku. Dzięki temu będzie można uniknąć nieporozumień lub opóźnień. Warto pamiętać o opróżnieniu części pojazdów ze wszystkich płynów, które mogą wyciec podczas transportu oraz wyczyścić poszczególne elementy ze smaru.

Wysyłka części samochodowych – regulacje prawne

Giełda transportowa jest świetną alternatywą dla firm kurierskich, które nie mogą lub nie chcą przewozić wybranych części samochodowych, takich jak maski, drzwi, zderzaki, silniki czy okna . Dotyczy to również towarów niebezpiecznych i stwarzających zagrożenie dla innych przesyłek oraz kuriera. Przedmioty nielegalne czy niebezpieczne są oczywistym punktem w regulaminie, jaki posiada firma kurierska. Jednak w kwestii niestandardowych i wielkogabarytowych przesyłek nie ma stosownych regulacji – mogą się różnić w zależności od standardów i wytycznych firm kurierskich. Zdarza się, że przewoźnik nalicza dodatkowe opłaty za przesyłkę niestandardową, jednak w porównaniu z usługami firm transportowych jest to drogie i często nieopłacalne rozwiązanie. Jakich części samochodowych nie można wysyłać kurierem? Towarami wyjętymi z przewozu są przede wszystkim materiały żrące i łatwopalne, takie jak np. akumulatory z płynnym elektrolitem. Mogą stanowić zagrożenie zarówno dla kuriera, środowiska, innych przesyłek, jak i każdego uczestnika ruchu drogowego, który znalazł się w bliskiej odległości od samochodu. Trzeba pamiętać, że do obowiązków firm kurierskich nie należy sprawdzanie zawartości przewożonych przesyłek, jeżeli nie wzbudzają podejrzeń. Z tego względu zleceniodawcy mogą być przekonani, że można wysłać praktycznie wszystkie części samochodowe. Jednak nie jest to prawda - próby wysłania niektórych elementów pojazdów mogą wiązać się z przykrymi dla klientów konsekwencjami. Wysyłka części samochodowych, takich jak akumulatory czy skrzynie biegów wymagają specjalnych warunków przewozu. Firmy transportowe podejmują się zabrania i dostarczenia tego typu ładunków, jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim kierowca musi wiedzieć, jaka jest zawartość paczki, aby móc ją odpowiednio zabezpieczyć w samochodzie i oznaczyć.

Jak przygotować części samochodowe do wysyłki?

Transport części samochodowych wymaga zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które uchronią części samochodowe przed uszkodzeniem. W zależności od wielkości, wagi i kształtu przesyłki, można wykorzystać kartony, folie bąbelkowe, taśmy klejące, kawałki tektury, poduszki z powietrzem lub inne materiały amortyzujące części samochodowe. Transportując mniejsze elementy w kartonach, należy pamiętać o zapełnieniu pustych przestrzeni za pomocą styropianu lub papierowych kulek. Sam karton powinien składać się z kilku warstw, co zminimalizuje ryzyko przebicia materiału w przypadku części samochodowych o ostrych krawędziach. Jeżeli chcemy samodzielnie zabezpieczyć przedmioty, warto poradzić się przewoźnika o najskuteczniejszych sposobach pakowania. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń i stresu związanego z przewozem paczki. Transport części samochodowych może odbywać się za pomocą busa lub przyczepy – firma przewozowa dostosuje sposób transportu ładunku.

Jak pakować duże części samochodowe?

Na wysyłkę części samochodowych decydują się głównie sklepy internetowe, warsztaty, handlarze czy mechanicy. Jednak również osoby prywatne mogą skorzystać z usług firmy transportowej, szczególnie jeżeli chcą przewieźć duże i ciężkie części samochodowe. Jest to dużo lepsze i tańsze rozwiązanie niż skorzystanie z usług firmy kurierskiej, która pobiera dodatkowe opłaty za wysyłkę niestandardowych elementów pojazdów. Transport wielkogabarytowych przesyłek dotyczy przede wszystkim drzwi, foteli, poduszek powietrznych, silnika, maski, zderzaka, opon i innych dużych elementów pojazdów. Zlecając transport należy pamiętać, że elementy blacharskie są szczególnie podatne na rysy, odpryski lakieru, wgniecenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku nie warto oszczędzać na materiałach do pakowania i dokładnie owinąć każdy element. Duże części samochodowe nie zmieszczą się do pudeł, dlatego należy zadbać o inne środki ochrony. Elementy auta najlepiej owinąć folią bąbelkową i folią stretch, dodatkowo zaklejając grubą taśmą klejącą. Wystające rogi warto zabezpieczyć styropianem czy kartonem. Można również położyć na dużym elemencie tekturę falistą, a następnie owinąć foliami. A jak zorganizować transport opon? Te części samochodu są mniej kłopotliwe, mimo dużej wagi. Wystarczy dokładnie owinąć każdą oponę folią stretch. Ciężki przesyłki, np. przekraczające 50 kg transportowane są na paletach. Większe rzeczy należy rozkładać równomiernie, aby nie wystawały poza obrys palety. W przypadku przewozu dużych części samochodowych o niestandardowych wymiarach będą dodatkowo zabezpieczone i unieruchomione przez przewoźnika.

Transport części o małych wymiarach

Transport części samochodowych o niewielkich wymiarach jest dużo łatwiejszym zadaniem niż przewóz dużych elementów samochodu, takich jak maska, drzwi czy fotele. Do najczęściej transportowanych rzeczy należą filtry, kierownica, wycieraczki, lusterka, części układów hamulcowych, oświetlenie czy części układu kierowniczego. Niektóre elementy wystarczy tylko owinąć folią bąbelkową, folią stretch i zapakować do pudła, inne wymagają lepszej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby zapobiec przesuwaniu się części samochodowych, pudełka kartonowe powinny być wzmocnione i wyłożone poduszkami z powietrzem lub innymi specjalnymi wypełniaczami, które amortyzują przesyłkę. Niektóre części samochodowe warto rozmontować przez zapakowaniem oraz podpisać. Dobrą praktyką jest oklejenie paczki specjalnymi taśmami informującymi o delikatnej zawartości przesyłek. Można również zaopatrzyć się w naklejki ostrzegawcze z napisem „Uwaga, szkło” lub „Ostrożnie”. Niektóre części samochodowe muszą być przewożone w odpowiedniej pozycji, dlatego przydatne będzie również oznaczenie, gdzie jest góra przesyłki. Dzięki takim dobrym praktykom możemy znacząco zminimalizować ryzyko uszkodzenia rzeczy. Zlecając transport części można skontaktować się z przewoźnikiem świadczącym usługi w Polsce i skorzystać z dodatkowej usługi pakowania niestandardowych rzeczy np. silnika czy zderzaka. Kierowca widząc oznaczenia będzie mógł odpowiednio ułożyć paczki w samochodzie. Jest to niezwykle ważne, jeżeli przewozi dużo towarów, które są podatne na uszkodzenia. Jeżeli nie chcemy samodzielnie pakować części samochodowych można to zadanie zlecić firmie transportowej. Dzięki długoletniemu doświadczeniu firmy transportowe sprawnie i bezpiecznie zabezpieczą rzeczy, minimalizując ryzyko uszkodzeń. Jest to najlepsze wyjście, gdy klient nie ma wprawy w przygotowywaniu przedmiotów do transportu oraz pakowaniu części samochodowych o niestandardowych kształtach. Duży kłopot mogą również sprawić ciężkie i duże elementy samochodowe, których nie sposób zapakować samodzielnie – druga osoba z pewnością ułatwi sprawę.

Jak zlecić transport części samochodowych?

Transport części samochodowych i innych przesyłek warto zlecić za pomocą giełdy transportowej. Dzięki niej wysyłka rzeczy jest niezwykle prosta i szybka. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm, które zajmują się sprzedażą elementów samochodowych. Zlecając transport można wybierać przewoźników na podstawie opinii dotychczasowych klientów. Na platformie wyslijbusem.pl użytkownicy, którzy korzystali z usług transportu części samochodowych, często opisują doświadczenia i wystawiają oceny firmom transportowym. Na tej podstawie można wybrać odpowiedniego przewoźnika, który realizuje przewóz części w Polsce lub poza granicami kraju. Profesjonalne firmy transportowe przewożą paczki, które zawierają drzwi, skrzynie biegów, maski, silniki, szyby, fotele i inne części samochodowe, w tym takie, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Giełda transportowa nie oferuje usług firm kurierskich, a jedynie sprawdzonych firm transportowych, które podejmują się niemal wszystkich zleceń. Z profesjonalnym przewoźnikiem wysyłka części samochodowych odbywa się bardzo prosto, sprawnie i wygodnie. Wystarczy tylko dodać zlecenie na portalu wyslijbusem.pl wybierając odpowiednią kategorię „Części samochodowe”, a następnie opisać szczegóły zlecenia oraz ewentualnie ceny za realizację usług. Należy zaznaczyć zawartość przesyłki, odległość, miejsce odbioru i dostarczenia ładunku, termin oraz inne szczegółowe informacje, które pomogą firmie transportowej wycenić usługi. Ceny mogą się różnić w zależności od województwa i oferowanych usług dodatkowych. Zlecając transport części należy zwrócić uwagę na wymiary i wagę części samochodowych. Na tej podstawie przewoźnicy będą mogli określić swoje możliwości względem posiadanej floty. Niektóre części samochodowe mogą być przewożone w busie, inne na przyczepie. Po dodaniu ogłoszenia pojawiają się oferty przewoźników – w momencie zaakceptowania najbardziej atrakcyjnej oferty, zleceniodawca otrzymuje kontakt do firmy. Na giełdzie transportowej znajdują się profile zweryfikowanych przewoźników, którzy posiadają duże doświadczenie w transporcie części pojazdów i innych przesyłek, zarówno na terenie całej Polski, jak i Europy.

Wybierz sprawdzonego przewoźnika

Na platformie wyslijbusem.pl dostępni są profesjonalni przewoźnicy, którzy posiadają doświadczenie w transporcie części samochodowych o dowolnych gabarytach. Wybierając firmę należy ustalić wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące współpracy, zwracając uwagę na zapisy w umowie. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie OCP. Od momentu odebrania przesyłki od zleceniodawcy do chwili przekazania, to firma transportowa jest odpowiedzialna za towar. Jeżeli dojdzie do utraty lub uszkodzenia ładunku, osoba zlecająca transport otrzyma odszkodowanie od ubezpieczyciela. Jednak polisa przewoźnika ma pewne ograniczenia, np. dotyczące maksymalnej wysokości odszkodowania za kilogram wagi brutto przewożonego ładunku oraz w przypadku szkody spowodowanej przez siłę wyższą. Z tego względu również zlecający powinien zadbać o ubezpieczenie towaru, szczególnie jeżeli posiada dużą wartość lub przewożony jest na długiej trasie. Firma transportowa powinna również zapewniać odpowiednie zabezpieczenia np. w postaci pasów mocujących czy specjalnych mat, które zapobiegają przemieszczaniu się ładunku. Zanim zaakceptujemy zlecenie, warto dokładnie przedstawić firmie transportowej oczekiwania oraz określić termin odbioru i dostarczenia przesyłki. Przewoźnicy nie tylko oferują transport części samochodowych, ale również dodatkowe usługi, które w znaczący sposób usprawniają cały proces. Należą do nich między innymi zniesienie, załadunek i rozładunek przedmiotów. Firmy transportowe zapewniają również pomoc w zakresie pakowania, a w niektórych przypadkach – magazynowania rzeczy. Wybierając tego typu usługi dodatkowe musimy mieć pewność, że powierzamy towar profesjonalnej firmie. Specjaliści odpowiadają za bezpieczny i sprawny transport części samochodowych, minimalizując ryzyko uszkodzenia ładunku. Dla bezpieczeństwa warto sporządzić z przewoźnikiem umowę, w której będą zawarte wszystkie szczegóły zlecenia, w tym ewentualne usługi dodatkowo płatne. W przypadku mniejszych przedmiotów firma transportowa może zaoferować doładunek towaru, czyli wynajęcie części ładunkowej samochodu, adekwatnej do wielkości przesyłki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zleceniodawca może zaoszczędzić pieniądze. Jednak jest to najlepsza opcja w przypadku elastycznych terminów – kierowca może zaproponować inny termin odbioru przesyłki niż wyznaczony przez klienta. Oszczędności finansowe mogą być znaczące, szczególnie jeżeli towar ma zostać wysłany za granicę. Przed podjęciem współpracy z przewoźnikiem, warto zapytać o wszystkie możliwości transportu, zarówno jeżeli chodzi o przewóz niestandardowych przesyłek, jak i ceny związane z usługą. Wynajmując rzetelną firmę transportową w Polsce możemy mieć pewność, że przesyłka będzie odpowiednio zabezpieczona oraz bezpiecznie dostarczona w ustalonym terminie do adresata.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia wyslijbusem.pl