Transport przyczep

Wyszukiwanie zleceń

Nazwa przedmiotu Załadunek Dostawa Dodano Budżet
Przyczepa szybowcowa
Przyczepa szybowcowa

W:240|SZ:180
Dł:10000|WG:900

Francja
41200 Romorantin-Lanthenay
Polska
46-070 Polska Nowa Wieś
18.02.2024
17:12
2 000 zł
Przyczepa Kampingowa
Przyczepa Kampingowa

W:2420|SZ:2450
Dł:7000|WG:1700

Niemcy
45481 Mülheim an der Ruhr
Polska
98-338 Sulmierzyce
14.02.2024
22:00
1 zł
Przyczepa kempingowa
Przyczepa kempingowa

W:230|SZ:240
Dł:730|WG:1500

Polska
11-500 Gizycko
Polska
09-100 Plonsk
05.02.2024
11:50
0 zł
Przyczepa Gastronomiczna
Przyczepa Gastronomiczna

W:260|SZ:240
Dł:500|WG:1350

04.02.2024
Polska
41-100 Siemianowice Śląskie
Polska
89-620 Krojanty
04.02.2024
18:59
750 zł

Główne kategorie

Części samochodowe

Maszyny i sprzęt

Materiały budowlane

Meble

Motocykle i skutery

Paczki

Palety

Pojazdy inne

Przeprowadzki

Przyczep

Samochody

Specjalnej ostrożności

Zwierzęta

Ładunki

Inne przesyłki

Jak to działa?

Przewoźnik

1. Wyszukaj zlecenie które Ciebie interesuje
następny krok
2. Zaakceptuj ofertę lub zaproponuj swoją stawkę
następny krok
3. Odbierz towar
następny krok
4. Dostarcz ładunek :)
busy ikona

Zlecający

1. Zgłoś transport
następny krok
2. Opisz szczegóły przesyłki
następny krok
3. Wybierz najlepsza ofertę
następny krok
4. Zleć transport i przekaż przesyłkę przewoźnikowi

Transport przyczep

W przypadku konieczności transportu przyczep, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przewozowej, która zapewni odpowiedni pojazd oraz załadunek i rozładunek. Zlecenie transportu wiąże się z pewnymi formalnościami oraz ustaleniem szczegółów pomiędzy przewoźnikiem a zlecającym. Koszty przewozu przyczep zależą przede wszystkim od ich gabarytów, długości trasy, terminów transportu oraz czasu potrzebnego na załadunek i rozładunek. Niektóre firmy oferują transport przyczep w ramach doładunku, co może mieć wpływ na niższą cenę usługi. Na platformie wyslijbusem.pl znajdują się oferty sprawdzonych przewoźników z doświadczeniem w przewożeniu przyczep. Warto dowiedzieć się czy zapewniają ubezpieczenie oraz czy należy dostarczyć przewoźnikowi odpowiednie dokumenty. W serwisie jest możliwość zlecenia różnego rodzaju przyczep, takich jak rolnicze, budowlane, kempingowe czy lawety. Wszystko zależy od możliwości i posiadanej przez przewoźnika floty.

Jak przewieźć przyczepę?

Za pomocą giełdy transportowej wyslijbusem.pl można zlecić transport pojazdów, części motoryzacyjnych, sprzętu gospodarstwa domowego czy mebli. Oddzielną kategorię stanowi transport przyczep. Firmy przewozowe realizują między innymi transport przyczep kempingowych, rolniczych czy budowlanych. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która posiada doświadczenie w przewozie tego typu pojazdów. Transport przyczep kempingowych wymaga wykorzystania odpowiednio dużego pojazdu, który posiada hak holowniczy. Niektóre przyczepy kempingowe mogą być również przewożone na lawecie. Warto pamiętać, że holowanie przyczepy za pomocą haka holowniczego wymaga posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy (np. przyczepa przekraczającą 3,5 tony wymaga posiadania prawa jazdy kategorii B+E). Przewoźnik musi posiadać wszystkie informacje na temat przyczepy, przede wszystkim wagę i wymiary.

Warto pamiętać, że poza obszarem zabudowanym ograniczenie prędkości dla pojazdu z przyczepą wynosi 70 km/h (droga zwykła) lub 80 km/h na drogach ekspresowych, autostradach i drogach dwujezdniowych. Natomiast na drogach jednojezdniowych limit prędkości samochodu z przyczepą nie może przekraczać 70 km/h. W obszarze zabudowanym ograniczenie prędkości przez całą dobę wynosi 50 km/h, a w strefie zamieszkania 20 km/h.

Jak przygotować przyczepę do transportu?

Przyczepę można samodzielnie przewozić zapinając ją do auta. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ciężar i wymiary są zbyt duże. Dotyczy to przede wszystkim przyczep kempingowych. Jeżeli nie ma możliwości samodzielnego przewozu przyczepy, warto zlecić transport innej osobie, która zadba o wszystkie formalności, szczególnie jeżeli pojazd transportowany jest z zagranicy. Firma przewozowa może przewieźć przyczepę zapinając ją do busa lub przetransportować na specjalnej platformie. Jeżeli przyczepa kempingowa jest sprawna i może jechać na własnych kołach, nie jest wymagane zabezpieczenie, a jedynie przegląd techniczny. Natomiast jeżeli ma być transportowana na platformie, należy unieruchomić przyczepę tak, aby była stabilna i nie stwarzała zagrożenie na drodze. Przed skorzystaniem z usług przewoźnika, należy się upewnić, że posiada ubezpieczenie OC oraz odpowiednie uprawnienia.

Podobnie jak w przypadku innych ładunków, należy poinformować przewoźnika o gabarytach i rodzaju przyczepy – dobrze jest znać nawet przybliżone wartości. Z reguły wymiary przyczepy mieszą się w następujących przedziałach: Długość: 4.5 – 6.8 m, szerokość: 2 – 2.5 m, wysokość: 2 – 2.5 m. Przewoźnik powinien wiedzieć z jakim typem przyczepy ma do czynienia, aby określić swoje możliwości transportowe. Jeżeli realizujemy transport przyczepy kempingowej, warto poinformować przewoźnika ile ma osi – najczęściej spotyka się przyczepy kempingowe jedno- i dwuosiowe. Transportując przyczepę kempingową, należy upewnić się w jakim jest stanie – dotyczy to przede wszystkim świateł, hamulców i opon. W przypadku, kiedy przyczepa kempingowa jest sprawna, musi posiadać przegląd techniczny i ubezpieczenie OC.

Międzynarodowy transport przyczep

Sprowadzanie używanych przyczep kempingowych z krajów należących do Unii Europejskiej może być sporym wyzwaniem. W przypadku pojazdu bez silnika, który jest przystosowany do łączenia go z innym pojazdem, należy posiadać dokument potwierdzający prawo własności. Może to być faktura VAT, umowa kupna-sprzedaży czy umowa darowizny. Używane przyczepy kempingowe sprowadzane z krajów UE są zwolnione z cła i podatku akcyzowego. Niezbędne będzie również zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego. W tej kwestii warto zasięgnąć porady firm transportowych, które posiadają doświadczenie w sprowadzaniu przyczep kempingowych z zagranicy. Warto pamiętać, że poruszanie się przyczepą kempingową wymaga wprawy. Niektóre osoby decydują się na samodzielne przewiezienie przyczepy na kołach, nie posiadając doświadczenia w prowadzeniu tego typu pojazdu.

Poruszanie się przyczepą kempingową na długiej trasie może przysporzyć pewne problemy. Należy pamiętać, że droga hamowania będzie wydłużona, każdy zakręt trzeba pokonać znacznie szerzej, a wyprzedzanie samochodów na trasie będzie odbywać się wolniej ze względu na dużą masę pojazdu. Ponadto, widoczność jest znacznie ograniczona w porównaniu do prowadzenia samochodu osobowego, co również negatywnie wpływa na bezpieczeństwo. Zamiast narażać się na niedogodności, lepiej powierzyć transport przyczepy kempingowej firmie przewozowej, która wykorzysta do transportu lawetę lub platformę. Wówczas zlecenie międzynarodowe na transport będzie bezpieczne i komfortowe.

Jak zlecić transport przyczep kempingowych?

Nie każdy ma możliwość transportu przyczep kempingowych, szczególnie o dużych gabarytach. Dotyczy to osób, które chcą sprowadzić pojazd z odległego miejsca w Polsce lub z zagranicy. Wówczas podróż może okazać się nieopłacalna. Firmy transportowe oferują profesjonalne usługi w atrakcyjnych cenach. Aby znaleźć przewoźnika nie ma konieczności przeglądania wielu stron internetowych. Giełda transportowa wyslijbusem.pl jest bazą firm transportowych, oferujących zróżnicowane usługi. Przewoźnicy dysponują dużą flotą samochodową, umożliwiającą transport przyczep kempingowych, budowlanych, rolniczych, motocyklowych czy podłodziowych (do transportu łodzi). Wystarczy tylko założyć darmowe konto na platformie wyslijbusem.pl i dodać ogłoszenie. Należy opisać przedmiot zlecenia np. przewóz przyczepy kempingowej z Wrocławia do Warszawy. Wymagane jest również podanie szczegółów dotyczących pojazdu, czyli wagi i wymiarów. W ogłoszeniu trzeba również zamieścić informację na temat terminu odbioru i dostarczenia przyczepy. Na tej podstawie przewoźnik będzie mógł określić swoje możliwości przewozowe. Warto również podać proponowaną cenę usługi. Przewoźnicy mogą zaproponować swoją cenę w systemie aukcyjnym. Oznacza to, że pod ogłoszeniem oferują zróżnicowane ceny usługi – warto poczekać na większą liczbę zgłoszeń, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonującą ofertę. Przewoźnicy mogą również zadawać pytania dotyczące szczegółów zlecenia – im więcej informacji poda zleceniodawca, tym firma transportowa będzie mogła dokładniej oszacować cenę usługi.

Zamieszczenie ogłoszenia na platformie wyyslijbusem.pl nie obliguje do akceptacji danej oferty. Zleceniodawcy nie ponoszą żadnych kosztów podczas korzystania z platformy. Wyslijbusem.pl zapewnia użytkownikom pełne bezpieczeństwo – wszyscy przewoźnicy, którzy zakładają profil firmowy na platformie są weryfikowani. Ponadto, jest możliwość sprawdzenia komentarzy i opinii na temat przewoźników. Zamieszczane są wyłącznie przez realnych klientów, co dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa i informuje o profesjonalizmie firmy. Przed skorzystaniem z oferty przewoźnika, warto wejść na jego profil. Osoby reprezentujące firmę transportową często podają informacje dotyczące floty, preferowanych zleceń, licencji czy certyfikatów. Dzięki wyslijbusem.pl wszystkie potrzebne informacje na temat przewoźnika znajdują się w jednym miejscu.

Dlaczego warto powierzyć transport przyczep firmie transportowej?

Profesjonalne firmy przewozowe, realizujące transport przyczep są dobrze zorientowane w przepisach krajowych i międzynarodowych, związanych z transportem drogowym. Zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce, kierowca, który przewozi przyczepę przekraczającą 3,5 tony musi posiadać prawo jazdy kategorii B+E. Należy pamiętać, że dmc przyczepy musi być mniejsze od dmc samochodu. Ponadto przyczepa o masie większej niż 750 kilogramów musi być wyposażona w hamulec najazdowy. Przewoźnicy realizujący transport przyczep kempingowych posiadają zezwolenia oraz licencje, uprawniające do przewozu pojazdów. Dotyczy to poruszania się pojazdem o dmc mniejszej niż 3,5 tony z przyczepą powyżej 750 kilogramów. Firmy transportowe mają obowiązek spełnić wszystkie warunki przewozu przyczep kempingowych zgodnie z ustawą o transporcie drogowym oraz rozporządzeń unijnych w przypadku transportu międzynarodowego.

Na platformie wyslijbusem.pl masz możliwość zlecenia przewozu różnego rodzaju przyczep, w tym kempingowych, rolniczych i budowlanych. Warunki transportu ustalane są indywidualnie z przewoźnikiem. Cena usługi jest uzależniona od długości trasy, terminów transportu oraz oczywiście gabarytów przyczepy. Koszt zlecenia jest również uzależniony od rodzaju transportu (laweta, holowanie) oraz ewentualnych usług dodatkowych. Warto negocjować z przewoźnikiem cenę usługi. Może się okazać, że firma może zabrać po drodze przyczepę kempingową, realizując podobny kurs. Doładunek jest dla przewoźników bardzo opłacalnym rozwiązaniem i chętnie obniżają cenę transportu. Szczególnie międzynarodowe kursy dają możliwość redukcji kosztów dla zleceniodawcy.

Planując przewóz przyczepy warto upewnić się, że firma transportowa zapewnia ubezpieczenie. Przyczepy kempingowe o dużej wartości mogą być objęte większą kwotą polisy. Transport przyczep kempingowych czy rolniczych wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Podczas przewozu na platformie pojazd musi zostać właściwie zabezpieczony, co uniemożliwi zsunięcie się na drogę. Firmy realizujące transport przyczep kempingowych lub innych, dobiorą odpowiednią trasę, zapewniając szybką, bezpieczną i terminową realizację zlecenia.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia wyslijbusem.pl