Transport specjalnej-ostroznosci

Wyszukiwanie zleceń

Nazwa przedmiotu Załadunek Dostawa Dodano Budżet
delikatna paczka
delikatna paczka

W:30|SZ:40
Dł:40|WG:10

Polska
50-012 Wrocław
Polska
42-202 Częstochowa
28.02.2024
12:54
0 zł
Drzwi szklane
Drzwi szklane

W:220|SZ:10
Dł:100|WG:35

15.02.2024
Polska
56-410 Nowosiedlice
20.02.2024
Polska
42-200 Częstochowa
14.02.2024
15:21
0 zł
artykuły spożywcze
artykuły spożywcze

W:150|SZ:80
Dł:120|WG:3000

21.12.2023, 07:00
Polska
70-846 Szczecin
21.12.2023, 14:00
Niemcy
22043 Hamburg Jenfeld
20.12.2023
17:28
0 zł
gramofon
gramofon

W:30|SZ:40
Dł:50|WG:9

21.12.2023
Polska
33-104 Tarnów
22.12.2023
Polska
54-129 Wrocław
20.12.2023
12:05
0 zł
Szklane lampy
Szklane lampy

W:50|SZ:30
Dł:30|WG:9

08.12.2023
Polska
00-005 Warszawa
17.12.2023
Polska
57-520 Długopole Górne
07.12.2023
20:16
200 zł

Główne kategorie

Części samochodowe

Maszyny i sprzęt

Materiały budowlane

Meble

Motocykle i skutery

Paczki

Palety

Pojazdy inne

Przeprowadzki

Przyczep

Samochody

Specjalnej ostrożności

Zwierzęta

Ładunki

Inne przesyłki

Jak to działa?

Przewoźnik

1. Wyszukaj zlecenie które Ciebie interesuje
następny krok
2. Zaakceptuj ofertę lub zaproponuj swoją stawkę
następny krok
3. Odbierz towar
następny krok
4. Dostarcz ładunek :)
busy ikona

Zlecający

1. Zgłoś transport
następny krok
2. Opisz szczegóły przesyłki
następny krok
3. Wybierz najlepsza ofertę
następny krok
4. Zleć transport i przekaż przesyłkę przewoźnikowi

Transport motocykli i skuterów

Zakup motocykla lub skutera może być spełnieniem marzeń nabywcy lub opłacalnym źródłem zarobku pośredników. Transport pojazdu nie jest skomplikowanym procesem, o ile skorzysta się z pomocy doświadczonej firmy przewozowej. Z usługi warto skorzystać w sytuacji, kiedy motocykl lub skuter są niezdolne do jazdy lub decydujemy się na zakup pojazdu z salonu – gdy nie posiada tablic rejestracyjnych, nie może poruszać się po drogach. W zdecydowanej większości przypadków nabywcy nie posiadają odpowiedniego pojazdu, który mógłby przetransportować motocykl lub skuter. W takiej sytuacji również z pomocą przychodzą firmy transportowe, które dysponują busami lub przyczepami oraz oczywiście odpowiednimi zabezpieczeniami. Dzięki wykwalifikowanym przewoźnikom motocykl lub skuter dotrze do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Firmy transportowe oferują kompleksowe usługi transportowe dla osób indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. Sprawdź, jak zrealizować transport motocykla i skutera w Polsce i zagranicą!

Motocykle i skutery - przewozy krajowe i międzynarodowe

Niezależnie, jaki dystans musi pokonać kierowca transportujący jednoślad, musi zadbać o logistykę, wybór optymalnej trasy, odpowiednie zabezpieczenia oraz oczywiście przygotować pojazd. Do transportu motocykli lub skuterów zwykle wykorzystuje się duże pojazdy (np. busy, vany) lub zamknięte przyczepy. Dzięki temu jednoślady nie są narażone na działanie deszczu, śniegu, silnego słońca czy wiatru. Oprócz zapewniania ochrony i zabezpieczenia jednośladu, przewoźnik ma obowiązek posiadania niezbędnych dokumentów potrzebnych w przypadku kontroli drogowej. Kierowca musi mieć przy sobie zaświadczenia dotyczące kierowcy realizującego transport, dokumenty, które potwierdzają uprawnienia przewoźnika do rynku transportowego, dokumenty pojazdu oraz dokumenty charakteryzujące przewożony ładunek. W skład ostatniej grupy dokumentów wchodzą list przewozowy oraz świadectwo pochodzenia towaru, wydawane w kraju, z którego pochodzi. Ponadto przewoźnik musi posiadać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz licencję międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy.

Miłośnicy motoryzacji coraz częściej decydują się na zakup motocykla lub skutera zagranicą. Atrakcyjne ceny i dobry stan techniczny jednośladów są kuszącą opcją. Ponadto, na światowym rynku można znaleźć unikatowe modele, które nie są dostępne w Polsce. Sprowadzając używany pojazd z zagranicy z krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz EFTA (Norwegia, Szwajcaria, Islandia, Liechtenstein), nabywcy nie muszą płacić akcyzy. Jednak pojazdy sprowadzone z krajów, które nie są członkiem UE ani EFTA, są objęte cłem.

Transport międzynarodowy wymaga zachowania zasad szczególnej ostrożności i zaplanowania odpowiedniej trasy. O ile transport krajowy jest możliwy we własnym zakresie, o tyle sprowadzenie pojazdu z zagranicy jest bardziej skomplikowanym zadaniem. Wówczas lepiej nie ponosić zbędnego ryzyka i powierzyć transport motocykla lub skutera doświadczonemu przewoźnikowi. Kierowca bierze odpowiedzialność za powierzone pojazdy, zapewniając poczucie bezpieczeństwa właścicielom. Przed transportem warto sprawdzić, czy przewoźnik posiada ważne ubezpieczenie OC na wypadek ewentualnego uszkodzenia jednośladu.

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Transport motocykla i skutera wymaga zastosowania odpowiedniego środka transportu np. busa lub przyczepy. Zadanie warto powierzyć doświadczonej firmie przewozowej, która posiada odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia. Wiele firm transportowych specjalizuje się w tego typu zleceniach, dzięki czemu możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w profesjonalny sposób. Transport motocykli i skuterów często zlecają osoby związane zawodowo ze sprzedażą pojazdów. Wówczas preferują korzystanie ze sprawdzonej firmy przewozowej, która dysponuje odpowiednim pojazdem do transportu oraz zapewni bezproblemowe i szybkie wykonanie usługi.

Transport motocykli i skuterów może odbywać się w busach lub na specjalnych przyczepach, które posiadają uchwyt na przednie koła oraz szynę zapewniającą stabilność podczas transportu. Pojazd powinien być wyposażony w najazd, który ułatwi załadunek jednośladu, jednak równie dobrze można wykorzystać zwykłą deskę. Aby motor lub skuter nie uległ uszkodzeniu, należy użyć specjalnych zabezpieczeń, np. pasów mocujących, które uniemożliwiają przemieszczanie się pojazdu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy chcemy przetransportować pojazd na przyczepie, ponieważ może stanowić zagrożenie na drodze. Pasy powinny być mocne, odpowiednio dopasowane oraz posiadać stabilny mechanizm napinania. Warto również wykorzystać antypoślizgową, gumową matę. Jednak to tylko niektóre zasady, którymi warto kierować się podczas transportu motocykla czy skutera.

Podstawowe zasady przewozu jednośladów

Realizując transport należy przestrzegać kilku głównych reguł, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia pojazdu. Przede wszystkim części motocykla lub skutera podatne na uszkodzenia, należy zabezpieczyć za pomocą folii bąbelkowej, tektury lub solidnej taśmy. Ponadto trzeba pamiętać o usunięciu wszelkich płynów z pojazdu, które mogą wyciec podczas transportu. Poleca się wypalenie albo spuszczenie benzyny, aby uniknąć wycieku paliwa z gaźnika. Motocykle lub skutery powinny być odpowiednio rozmieszczone w busie lub na przyczepie, zachowując bezpieczną odległość. Jest to szczególnie ważne na trasie z wybojami, które mogą sprawić, że przewożone pojazdy będą ocierały się o siebie. Profesjonalna firma przewozowa zapewnia wszelkie środki ostrożności, aby nie doprowadzić do uszkodzenia pojazdu.

Mocowanie motocykla lub skutera na przyczepie lub w busie wymaga wiedzy i doświadczenia. Przewoźnicy kierują się kilkoma głównymi zasadami podczas zabezpieczania motocykli i skuterów. Przede wszystkim jednoślad powinien stać przodem do kierunku jazdy i być zabezpieczony przed ruchem do przodu za pomocą specjalnego uchwytu. Najbezpieczniejszą formą stabilizacji jednośladu do przyczepy jest użycie pasów naciągowych. Powinny być możliwie jak najdalej od motocykla, co zwiększa jego stabilność. Pasy mocuje się na sztywnych i stałych elementach, takich jak rama, dolna półka czy kierownica. Należy pamiętać, że nie powinno się zbyt mocno zaciskać pasów, ponieważ może to uszkodzić zawieszenie przewożonego pojazdu. Niestety w przeciwieństwie do rowerów, w skuterach i motocyklach nie ma zbyt wielu elementów, które można zdemontować. Przygotowując jednoślad do transportu, warto odkręcić narażone na uszkodzenia, wystające części, takie jak szyby przednie, szeroko rozstawione migacze, lusterka czy owiewki. Jeżeli nie wiesz, jak prawidłowo zadbać o mocowanie motocykla i rozmontować delikatne elementy, pomyśl nad skorzystaniem z usług firmy transportowej. Pracownicy sprawnie przygotują jednoślad do podróży.

Ile kosztuje transport motocykla w Polsce?

Koszt transportu motocykli i skuterów jest uzależniony od co najmniej kilku czynników. Przewoźnicy oferują zróżnicowane ceny, w zależności od regionu w Polsce, zakresu usług, trasy czy terminu dostawy przesyłki. Przeważnie firmy, które profesjonalnie zajmują się transportem pojazdów oferują wyższe ceny, które wiążą się z wysoką jakością usług, dużymi możliwościami przewozowymi, dostępnymi terminami czy szerokim zakresem usług dodatkowych. Jeżeli klient oczekuje sprawnego transportu w jak najszybszym terminie, musi liczyć się z wyższą stawką. A ile tak naprawdę kosztuje transport motocykla lub skutera?

Końcowy koszt transportu przede wszystkim jest uzależniony od dystansu, jaki musi pokonać kierowca. Przykładowo, na krótkich trasach poniżej 100 kilometrów stawki oscylują w granicach 2-4 zł za kilometr. Im dłuższa trasa, tym cena za kilometr jest niższa. Transport motocykla i skutera na trasie liczącej około 200 kilometrów może wynieść nawet 1,5-2 zł za kilometr. Na dłuższych dystansach, czyli około 300 kilometrów, przewoźnik może zaoferować cenę 1 zł za kilometr. Warto pamiętać, że są to ceny jedynie orientacyjne. Przewoźnik będzie w stanie podać całościowy koszt dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Usługi, takie jak przygotowanie motocykla do transportu, są dodatkowo płatne. Przewoźnicy mogą podawać ceny nie tylko za pokonane kilometry, ale za całe zlecenie. Aby uniknąć nieporozumień, warto podpisać umowę z firmą transportową.

Istnieje pewien sposób, by zaoszczędzić na kosztach transportu. Można skorzystać z możliwości zapełniania pustych przebiegów. Co to oznacza? Zdarza się, że kierowcy wracają do siedziby firmy bez żadnego ładunku. Jeżeli mają możliwość odbioru pojazdu z danego regionu na trasie powrotnej, chętnie obniżają cenę transportu. Tym sposobem, nie muszą wracać z pustym samochodem lub przyczepą, co jest zdecydowanie opłacalnym rozwiązaniem pod kątem finansowym. Na platformie wyslijbusem.pl zlecający mogą znaleźć przewoźników, którzy oferują nawet 50% niższe ceny w porównaniu do standardowych cenników firm kurierskich.

Przed zawarciem umowy z przewoźnikiem należy upewnić się, że posiada ubezpieczenie oraz dopełni wszelkich formalności na granicy w przypadku transportu międzynarodowego. Za ewentualne szkody podczas transportu motocykla czy skutera odpowiedzialny jest kierujący pojazdem. Jeżeli jest to osoba prywatna, a transport nie był ubezpieczony, będzie musiała pokryć koszt naprawy z własnej kieszeni. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku przewozu przez firmę transportową. Wówczas odszkodowanie zostanie wypłacone z polisy OC przewoźnika, który odpowiada za szkody rzeczowe wyrządzone klientom.

Jak zlecić transport motocykli oraz skuterów?

Profesjonalna firma gwarantuje zachowanie należytej staranności podczas przewozu pojazdów. Przewoźnicy oferują nie tylko sam transport, ale również usługi dodatkowe, takie jak ochrona pojazdu za pomocą akcesoriów do pakowania, takich jak folia stretch czy folia bąbelkowa. Jeżeli chcesz samodzielnie podjąć się zabezpieczenia motocykla czy skutera przed transportem, przewoźnik z chęcią doradzi, jak chronić poszczególne części pojazdu. Chcąc zlecić transport motocykla lub skutera, warto skorzystać z giełdy transportowej wyslijbusem.pl. Platforma zapewnia dostęp do dużej bazy sprawdzonych przewoźników, którzy posiadają doświadczenie w transporcie ciężkich ładunków, w tym motorów i skuterów.

Jak znaleźć odpowiedniego przewoźnika? To bardzo proste. Aby zlecić transport motocykla lub skutera wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie wyslijbusem.pl i dodać ogłoszenie. W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiednią kategorię – w tym przypadku "Motocykle i skutery". Następnie użytkownik musi opisać przedmiot zlecenia np. Transport motocykla z Niemiec. Bardzo ważny jest rzetelny opis przewożonego ładunku. Należy podać informacje odnośnie stanu pojazdu (sprawny lub uszkodzony), orientacyjne wymiary i wagę, termin odbioru i dostarczenia przesyłki oraz ewentualnie oczekiwaną cenę za transport. Im więcej informacji dotyczących przesyłki będzie posiadał przewoźnik, tym sprawniej i dokładniej wyceni usługę. Giełda transportowa działa w systemie aukcyjnym – przedstawiciele firm transportowych składają oferty cenowe pod ogłoszeniem, dając pole do negocjacji. Nie warto kierować się wyłącznie kosztami usługi transportowej, ale również możliwościami i doświadczeniem przewoźnika.

Dzięki giełdzie transportowej wyslijbusem.pl nie ma konieczności szukania firm transportowych na wielu stronach internetowych. Baza sprawdzonych przewoźników znajduje się w jednym miejscu. Nawet po kilku minutach od dodania ogłoszenia przez zlecającego, mogą pojawić się pierwsze oferty.

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Każda firma transportowa posiada własne standardy przewożenia ładunku. Przeglądając oferty przewoźników, warto zwrócić uwagę, czy posiadają doświadczenie w przewozie motocykli i skuterów. Transport pojazdów wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności i różni się w przypadku przewozu ładunków drobnicowych. Nie warto ryzykować, przewożąc pojazd na własną rękę. Lepiej zlecić usługę przewoźnikowi, który zadba o bezpieczeństwo transportowanego jednośladu.

Platforma wyslijbusem.pl łączy osoby i firmy z przewoźnikami, którzy zapewniają wysokiej jakości usługi transportowe. Dzięki portalowi nie ma konieczności szukania na różnych stronach internetowych doświadczonych przewoźników – znajdziesz ich w jednym miejscu! Koszt transportu jest ustalany indywidualnie z firmą przewozową. Jest uzależniony od odległości, typu przewożonego ładunku oraz ewentualnych usług dodatkowych. Dla wygody zleceniodawcy, firmy transportowe oferują również załadunek i rozładunek pojazdu – wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

Na platformie wyslijbusem.pl znajdziesz wyłącznie zweryfikowanych przewoźników, którzy realizują transport na trasach krajowych i międzynarodowych. Jeżeli przedstawiciele firm transportowych spełniają wymagania serwisu, nadawana jest im zielona tarcza. Ponadto, na profilach zleceniobiorców znajdują się opinie realnych klientów dotyczące współpracy, co zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa zleceniodawców. Użytkownicy portalu mogą komunikować się ze sobą drogą telefoniczną, mailową oraz za pomocą wygodnego czatu. Publikowanie ogłoszeń jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z usług przewoźnika. Chcąc podjąć współpracę z daną firmą transportową nie ma konieczności dodawania ogłoszenia. Innym sposobem jest bezpośredni kontakt z przewoźnikiem, który przedstawi indywidualna wycenę usługi.

Ze względu na dużą bazę profesjonalnych firm, zleceniodawca ma możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnej oferty. Dodatkowo, aby zminimalizować koszt usługi, warto sprawdzać na profilach przewoźników dostępne terminy i trasy. Zapełniając puste przebiegi, klient ma duże możliwości negocjacji ceny. Giełda transportowa daje szansę na znalezienie doświadczonego przewoźnika z dowolnego regionu. Wielu klientów biznesowych podejmuje stałe współprace z firmami transportowymi, uzyskując bardzo atrakcyjne ceny usług. Platforma jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla firm, osób prywatnych, jak i spedytorów, szukających rzetelnych przewoźników. Co więcej, wszystkie funkcjonalności giełdy transportowej wyslijbusem.pl są darmowe dla użytkowników. Zleceniodawca pokrywa jedynie koszt transportu ustalany z przewoźnikiem. Sprawdź dostępne firmy transportowe, dodaj swoje ogłoszenie i znajdź rzetelnego przewoźnika, który zajmie się bezpiecznym transportem Twojego motocykla lub skutera!

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia wyslijbusem.pl