Transport zwierzat

Wyszukiwanie zleceń

Kurczak
Kurczak

50 cm x 50 cm x 50 cm
waga: 3 kg

Polska
62-300 Września
Polska
36-071 Trzciana
14.05.2024
godz: 09:15
100 zł
4szt gołebi w paczce
4szt gołebi w paczce

50 cm x 50 cm x 50 cm
waga: 5 kg

Polska
59-323 Gogołowice
Polska
24-200 Bełżyce
10.05.2024
godz: 09:19
Do uzgodnienia
Gołębie w paczkach
Gołębie w paczkach

60 cm x 60 cm x 40 cm
waga: 5 kg

Polska
71-717 Szczecin
Polska
90-001 Łódź
08.05.2024
godz: 09:34
Do uzgodnienia
Gołębie w 2 paczkach
Gołębie w 2 paczkach

40 cm x 60 cm x 60 cm
waga: 5 kg

Polska
71-717 Szczecin
Polska
30-808 Kraków
06.05.2024
godz: 13:29
Do uzgodnienia
Paczka
Paczka

30 cm x 50 cm x 70 cm
waga: 10 kg

Polska
47-133 Gąsiorowice
30.04.2024
Polska
64-730 Wieleń
30.04.2024
28.04.2024
godz: 10:31
100 zł
Pudełko
Pudełko

50 cm x 50 cm x 40 cm
waga: 5 kg

Polska
32-862 Iwkowa
Polska
58-210 Łagiewniki
25.04.2024
godz: 11:02
50 zł
Piesek Gordon Seter
Piesek Gordon Seter

1 cm x 1 cm x 1 cm
waga: 20 kg

Polska
90-001 Łódź
Polska
83-400 Kościerzyna
18.04.2024
godz: 11:20
Do uzgodnienia
Transport szczeniaka
Transport szczeniaka

40 cm x 30 cm x 40 cm
waga: 3 kg

Polska
09-164 Nowe Kucice
Polska
32-070 Czernichów
17.04.2024
godz: 06:22
Do uzgodnienia
Piesek
Piesek

50 cm x 50 cm x 50 cm
waga: 5 kg

Polska
80-209 Tuchom
Polska
56-400 Oleśnica
16.04.2024
godz: 07:50
Do uzgodnienia
Piesek szczeniak owczarek niemiecki
Piesek szczeniak owczarek niemiecki

30 cm x 15 cm x 30 cm
waga: 3 kg

Polska
99-400 Łowicz
Polska
75-001 Koszalin
15.04.2024
godz: 18:27
150 zł

Główne kategorie

Jak to działa?

Przewoźnik

1 Wyszukaj zlecenie które Ciebie interesuje
2 Zaakceptuj ofertę lub zaproponuj swoją stawkę
3 Odbierz towar
4 Dostarcz ładunek :)

Zlecający

1 Zgłoś transport
2 Opisz szczegóły przesyłki
3 Wybierz najlepsza ofertę
4 Zleć transport i przekaż przesyłkę przewoźnikowi

Transport zwierząt

Transport zwierząt powinien być przede wszystkim bezpieczny i odbywać się w odpowiednich warunkach. Znalezienie przewoźnika, który oferuje tego typu usługę w atrakcyjnej cenie znacznie ułatwia giełda transportowa – platforma wyslijbusem.pl to narzędzie dedykowane osobom prywatnym i przedsiębiorcom, łączące zleceniodawców z rzetelnymi, zweryfikowanymi firmami transportowymi, dla których nawet wymagające zlecenie, np. dotyczące przewozu zwierząt, nie stanowi problemu.

Co to jest transport zwierząt?

Transport zwierząt w celach komercyjnych jest regulowany przez rozporządzenie Rady (WE) nr 1/2005 z 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań oraz zmieniające dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporządzenie (WE) nr 1255/97, które w sposób jednolity w ramach całej Unii Europejskiej określa warunki transportu zwierząt. Obowiązujące przepisy w szczegółowy sposób określają praktyki dotyczące przewozu zwierząt (np. psów, kotów, bydła, koni). Dotyczą między innymi czasu transportu, czasu odpoczynku oraz wielkości powierzchni, na jakiej mają być transportowane.

Transport zwierząt realizowany jest w celach komercyjnych i niekomercyjnych – nie zawsze wiąże się z uzyskaniem bezpośredniej korzyści materialnej. Dużo osób decyduje się na przewóz swoich kotów czy psów, jednak niezależnie od gatunku, należy pamiętać o ochronie zwierząt przed czynnikami stresowymi. Bezpieczny przewóz zwierząt domowych lub hodowlanych musi odbywać się możliwie jak najsprawniej. W tym przypadku nie chodzi o prędkość, ale liczbę pokonanych kilometrów. Czas przewozu nie powinien trwać dłużej niż 8 godzin. Jednak może być w razie potrzeby wydłużony, jeżeli samochód jest odpowiednio przystosowany, a przewoźnik dysponuje odpowiednią ilością pożywienia. Należy pamiętać o postojach w przypadku wydłużenia czasu transportu. Karmione mlekiem źrebięta, cielęta oraz jagnięta można przewozić 9 godzin, następnie musi nastąpić godzinna przerwa, by ponownie rozpocząć jazdę. Świnie i zwierzęta jednokopytne mogą być transportowane maksymalnie 24 godziny, bydło i owce maksymalnie 28 godzin, ale po każdych 8 godzinach musi być co najmniej godzinna przerwa na picie, jedzenie i odpoczynek. Po zakończeniu podróży należy zapewnić zwierzętom odpoczynek trwający minimum 24 godziny. Przewoźnik, który nie zastosuje się do wymogów, może otrzymać mandat od odpowiednich służb kontrolnych.

Transportować można jedynie zdrowe zwierzęta, a ich stan musi zostać udokumentowany przez uprawnionego do tego lekarza weterynarii. Nadzór weterynaryjny prowadzi Główny Inspektorat Weterynarii. Zabronione jest przewożenie zwierząt chorych, w końcowej fazie ciąży oraz zwierząt dopiero narodzonych. Ponadto zwierzęta powinny być rozdzielane według płci, gatunku i wielkości. Należy oddzielić samce od samic oraz dorosłe osobniki od młodych. Jedyny wyjątek stanowią samice podróżujące z młodymi. Aby zminimalizować stres związany z transportem, zwierzęta można oswajać z zagrodą, a jeżeli planujemy przewóz kilku grup zwierząt, warto je wcześniej połączyć.

Ile kosztuje przewóz zwierząt?

Koszt przewozu zwierząt domowych i hodowlanych jest uzależniony od wielu czynników. Przewoźnik przygotowujący wycenę bierze pod uwagę gatunek zwierzęcia, jego wagę, wymiary oraz długość trasy. Statystycznie Polacy najczęściej przewożą zwierzęta do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Koszt transportu międzynarodowego psa lub kota może wynieść od kilkuset złotych do nawet 1600 zł. Wszystko zależy od trasy, jaką musi pokonać kierowca. Warto pamiętać, że ceny zależą również od innych czynników, takich jak waga zwierzęcia czy termin transportu. Firmy transportowe podają również cenę za każdy przejechany kilometr. W tym przypadku również występuje duża rozpiętość kwotowa np. od 0,30 zł/km do 0,70 zł/km.

Transport zwierząt, takich jak krowy, konie, kozy czy owce wymaga innego środka transportu niż pies czy kot. Duże zwierzęta przewozi się w specjalnych kontenerach transportowych lub przyczepach, a cena transportu ustalana jest indywidualnie z przewoźnikiem. Warto porównać ceny u różnych przewoźników, podając wszystkie szczegóły dotyczące transportu i dodatkowych usług. Na giełdach transportowych (np. wyslijbusem.pl) firmy bezpłatnie wyceniają koszt samego transportu i inne usługi, niezbędne do bezpiecznego przewozu zwierząt. Należy zwrócić uwagę, czy kierowca zna wszystkie wymogi transportowe i posiada doświadczenie w transporcie zwierząt. Od tego może zależeć bezpieczeństwo psa, kota lub innego zwierzaka domowego.

Jakie uprawnienia do przewozu zwierząt?

Warunki transportu żywych zwierząt w obrębie krajów Unii Europejskiej podlegają określonym zasadom. UE wymaga od przewoźnika spełnienia wymogów i posiadania uprawnień na przewóz zwierząt nadanych w danym państwie członkowskim. Obostrzenia mają na celu poprawienie dobrostanu zwierząt podczas podróży. Każda firma transportowa, która realizuje taki przewóz musi uzyskać stosowne zezwolenie. Dotyczy to sytuacji, kiedy trasa przejazdu jest dłuższa niż 65 km. Zezwolenie jest wydawane na okres 5 lat, jeżeli przewoźnik spełnia wszystkie wymagania dotyczące odpowiedniego pojazdu i wyposażenia.

W przypadku kiedy planowany transport ma trwać dłużej niż 8 godzin, przewoźnik musi posiadać świadectwa potwierdzające środki transportu, informacje zatwierdzające monitorowanie pojazdu, plany awaryjne w nagłych przypadkach oraz kwalifikacje personelu, który bierze udział w transporcie. W przewozie międzynarodowym wymagany jest również plan podróży, który powinien zawierać informacje dotyczące identyfikacji zwierząt, miejsca wyjazdu, miejsca przeznaczenia czy kontroli w czasie transportu. W dokumencie powinny również znajdować się dane osób realizujących przewóz. Dodatkowo przewoźnicy muszą posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowych, uzyskane na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu w zakresie dobrostanu zwierząt podczas transportu.

Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie przed transportem. Przed przewoźnikami stawiane są wymagania dotyczące wyposażenia pojazdów. Musi być wyposażony w system wentylacyjny, odpowiedzialny za odprowadzanie gorącego powietrza, układy pojenia zwierząt, systemy rejestracji temperatury, a także moduły GSM. Co ważne, systemy muszą sprawnie działać zarówno podczas jazdy, jak i w czasie postoju. Zbiorniki na wodę powinny być dodatkowo wyposażone w system poziomu kontroli wody i umożliwiać zwierzętom dostęp w każdym przedziale nadwozia.

Transport zwierząt musi być realizowany w temperaturze nie niższej niż 5 stopni C oraz nie wyższej niż 30 stopni C. Ścisłym regulacjom podlegają również środki transportu. Duże zwierzę powinno mieć zapewnione swobodne wejście i zejście z pojazdu. Umożliwią to specjalne rampy i pomosty w kontenerach transportowych lub przyczepach. Ponadto konieczne jest, aby podłoga w samochodzie była pokryta antypoślizgową powłoką i ściółką.

Jak zlecić transport zwierząt ?

Transport zwierząt powinien być realizowany przez doświadczonych przewoźników, którzy posiadają wymagane pozwolenia oraz zapewniają odpowiedni środek transportu wraz z wyposażeniem. Dotyczy to zarówno przewozu komercyjnego, jak i niekomercyjnego (np. w przypadku przewozu zwierząt domowych). Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ochrony zwierząt, przewoźnik nie musi posiadać zezwolenia, gdy:

· przewóz zwierząt nie jest związany z prowadzoną działalnością, np. przewóz własnego konia, własnym środkiem transportu w celach rekreacyjnych; przewóz w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym;

· transport zwierząt odbywa się z polecenia lekarza weterynarii bezpośrednio do lub z gabinetów lub klinik weterynaryjnych;

· przewóz jest dokonywany na maksymalną odległość 65 km, liczoną od miejsca wyjazdu do miejsca przeznaczenia;

· transport zwierząt dokonywany jest przez rolników wykorzystujących pojazdy rolnicze lub należące do nich środki transportu, w przypadku, gdy warunki geograficzne wymagają transportu niektórych gatunków zwierząt w celu sezonowego wypasu;

· transport zwierząt dokonywany jest przez rolników wykorzystujących pojazdy rolnicze lub należące do nich środki transportu na odległość mniejszą niż 50 km od ich gospodarstwa.

Osoby, które decydują się na podróż zagranicę do krajów należących do Unii Europejskiej muszą przestrzegać kilku ważnych zasad. Należy jednak pamiętać, że wiele państw narzuca dodatkowe wymagania, z którymi warto zapoznać się przed podróżą. Główny Inspektorat Weterynarii dokładnie wyszczególnia przepisy dotyczące transportu zwierząt na terenie UE. Przede wszystkim zwierzę domowe musi posiadać mikroczip, zawierający kod, który można odczytać za pomocą specjalnego czytnika. Chip wszczepiany jest w większości gabinetów weterynaryjnych. Warto upewnić się, że spełnia normy ISO. Jeżeli nie, może to spowodować utrudnienia na granicy.

Drugą ważną kwestią są szczepienia przeciwko wściekliźnie, które obowiązują w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej. Przygotowując zwierzę do podróży należy zachować odpowiednią kolejność – najpierw należy wszczepić mikrochip, a następnie zaszczepić zwierzę. Zagranicę mogą wyjeżdżać zwierzęta starsze niż 12 tygodni, a szczepienia przeciwko wściekliźnie wykonuje się u starszych niż 3 miesiące. Kolejną formalnością jest wyrobienie paszportu dla psa, kota lub innego zwierzęcia domowego. Na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej znajduje się lista gabinetów weterynaryjnych, które są uprawnione do wydawania paszportów. Tzw. Pet paszport ważny jest dożywotnio.

Po dopełnieniu formalności należy skontaktować się z firmą transportową, która posiada zezwolenia i odpowiedni pojazd do przewozu zwierząt. Przed podjęciem współpracy należy sprawdzić, czy przewoźnik posiada niezbędne dokumenty i uprawnienia do transportu. Jak znaleźć wyspecjalizowaną firmę transportową? Najlepszym wyborem będzie giełda transportowa (np. wyslijbusem.pl), czyli baza sprawdzonych przewoźników, którzy realizują niemal każdy transport na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Wystarczy tylko założyć bezpłatne konto na platformie i dodać ogłoszenie podając przedmiot zlecenia (np. transport zwierząt). Giełda transportowa umożliwia sprawny i wygodny kontakt właściciela zwierzęcia z przewoźnikami, którzy specjalizują się w przewozie zwierząt. To najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie, które pozwoli przewieźć zwierzę domowe lub hodowlane do miejsca docelowego.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia wyslijbusem.pl