Dlaczego warto zlecać przesyłki bezpośrednio na giełdzie transportowej?

Giełda transportowa daje możliwość zlecania przesyłek za pomocą kilku kliknięć. Platforma jest świetną alternatywą dla kurierów, którzy nie zawsze podejmują się transportu niektórych towarów. Jak działa giełda transportowa? Dlaczego warto zlecać przesyłki przez platformę?

Co to jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to platforma, która pozwala na znalezienie odpowiedniego przewoźnika do transportu wszelkiego rodzaju przesyłek. Za pomocą platformy można zlecać przewóz mebli, sprzętów, urządzeń, towarów na paletach, części samochodowych i innych niestandardowych przesyłek. Firmy transportowe posiadają zróżnicowaną flotę, dlatego zleceniodawca może bez problemu nadać przesyłki wielkogabarytowe. Giełda transportowa to baza sprawdzonych firm, które podejmują się przewozów krajowych i międzynarodowych. Na platformie zleceniodawca może zamieścić zlecenie transportowe, pod którym przewoźnicy składają oferty. Można również znaleźć przewoźnika bez dodania ogłoszenia – wystarczy przejrzeć profile przedstawicieli firm transportowych i nawiązać kontakt.

Jak zlecać przesyłki za pomocą platformy?

Zlecanie przesyłek za pomocą giełdy transportowej jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy zarejestrować się na platformie i dodać ogłoszenie w odpowiedniej kategorii np. przeprowadzki, części samochodowe, maszyny i sprzęt, materiały budowlane, samochody, paczki, zwierzęta czy przesyłki specjalnej ostrożności. Wystarczy wypełnić krótki formularz podając przedmiot zlecenia np. szafa trzydrzwiowa. Należy podać przybliżone wymiary, wagę i gabaryty przesyłki, by przedstawiciel firmy transportowej mógł określić swoje możliwości transportowe. Pod ogłoszeniem przewoźnicy składają oferty cenowe. Po zaakceptowaniu jednej z nich wystarczy skontaktować się z firmą drogą telefoniczną, mailową lub przez chat na stronie.

Platforma jest niezwykle prosta i intuicyjna, dając możliwość podjęcia korzystnej współpracy pomiędzy przewoźnikami i osobami zlecającymi transport. Firmy transportowe, oprócz publikacji ofert, mogą zamieszczać informacje na temat tras i terminów odbioru przesyłek. Zabierając ładunek na trasie powrotnej mogą zapełniać puste przebiegi, jednocześnie oferując użytkownikom atrakcyjne ceny – na takim rozwiązaniu korzystają obydwie strony transakcji.  Dzięki szerokiej bazie dostępnych przewoźników, zleceniodawcy mają możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty, biorąc pod uwagę nie tylko ceny, ale również dostępność, rodzaj floty oraz dodatkowe udogodnienia w postaci załadunku i rozładunku towaru, pakowania przesyłek czy zniesienia ładunku. Giełda transportowa ułatwia komunikację pomiędzy przewoźnikami i zleceniodawcami. Wystarczy tylko dokładnie opisać rodzaj transportu, trasę, termin, a następnie omówić szczegóły transakcji drogą telefoniczną, mailową lub za pośrednictwem wygodnego czatu. Firmy transportowe oferują przewóz ładunków na dowolnej trasie, zgodnie z zapotrzebowaniem osoby zlecającej transport. Stale poszerzająca się grupa użytkowników daje większe możliwości  znalezienia konkurencyjnej oferty.

Giełda transportowa – korzyści dla zleceniodawcy

Z giełdy transportowej wyslijbusem.pl korzystają zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, jak i firmy spedycyjne, poszukujące przewoźnika, z którym mogą nawiązać współpracę. Dużą zaletą platformy jest możliwość szybkiego zlecania przesyłek i dobry kontakt z przewoźnikiem. Często firmy transportowe oferują niższe stawki niż kurierzy, a dodatkowo można negocjować ceny. Ponadto platforma zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla zleceniodawców – w bazie znajdują się wyłącznie zweryfikowani przewoźnicy. Można sprawdzić realne opinie od byłych i aktualnych klientów, co również zwiększa poziom bezpieczeństwa. Jedną z wielu zalet giełdy transportowej wyslijbusem.pl jest możliwość podjęcia współpracy ze sprawdzonymi, rzetelnymi przewoźnikami, którzy otrzymują rekomendacje od innych użytkowników. Zamieszczanie opinii na temat firm transportowych nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa zleceniodawcy, ale również buduje renomę przedsiębiorstwa na rynku. Co więcej, platforma jest zupełnie darmowa dla obydwu stron transakcji. Nie są pobierane prowizje ani opłaty rejestracyjne. Serdecznie zapraszamy do korzystania z giełdy transportowej, a w razie pytań dotyczących obsługi giełdy zapraszamy do kontaktu: kontakt@wyslijbusem.pl.