Jak przygotować się do przewozu rzeczy o znacznej wartości?

Wartościowe rzeczy należy przewozić ze szczególną ostrożnością. Charakteryzują się one nie tylko cennym ładunkiem, ale zazwyczaj również delikatną i kruchą konstrukcją. Mowa tutaj między innymi o meblach, obrazach, samochodach lub innych cennych rzeczach. Jak je odpowiednio zabezpieczyć, aby dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie?

Jak zabezpieczyć cenne wartościowe rzeczy w czasie transportu?

Rzeczy o dużej wartości warto zlecić wyspecjalizowanej firmie transportowej, która zadba o bezpieczeństwo przesyłki. Za pośrednictwem przewoźnika można nadać cenne dla nadawcy przedmioty, które przedstawiają wartość sentymentalną oraz finansową – mogą to być sprzęty muzyczne, dzieła sztuki, pojazdy czy sprzęt elektroniczny. Jak je odpowiednio zabezpieczyć? Jeśli kształt i wymiary zawartości przesyłki na to pozwalają, najlepiej jest je włożyć do kartonu o kształcie prostopadłościanu, a puste przestrzenie wypełnić za pomocą folii bąbelkowej, poduszek wypełnionych powietrzem czy styropianu. 

Podczas wysyłki paczek należy zwrócić uwagę na ich kształt. Przedmioty o nieregularnych brzegach czy rantach trzeba dodatkowo zabezpieczyć tekturą, styropianem i folią. W przeciwnym razie wystające elementy mogą ulec uszkodzeniu. W tym przypadku nie można żałować akcesoriów do pakowania. O cennym ładunku należy uprzedzić firmę transportową, która podejmie się jej przewiezienia. Doświadczony przewoźnik odpowiednio zabezpieczy przedmiot w busie. Najczęściej wykorzystywane są pasy mocujące, maty antypoślizgowe i inne akcesoria, które uniemożliwiają przemieszczanie się rzeczy w pojeździe. Warto dopytać się przewoźnika czy posiada ważne ubezpieczenie OC i OCP.

Dodatkowe ubezpieczenie cennej przesyłki – czy warto?

Należy pamiętać, że każda paczka, niezależnie od wybranego przewoźnika, jest ubezpieczona do pewnej kwoty. Jeśli nadawcy zależy na dodatkowym ubezpieczeniu, istnieje taka możliwość. Jest to szczególnie opłacalne w sytuacji, gdy wartość przedmiotu jest wyższa niż podstawowe ubezpieczenie, oferowane przez przewoźników. Transport przesyłek przez doświadczonego przewoźnika zwykle odbywa się prawidłowo i bez zbędnych komplikacji. Jednak warto mieć na uwadze, że mogą wystąpić zdarzenia losowe, niezależne od kierowcy. Dodatkowe ubezpieczenie sprawi, że możemy uzyskać większe odszkodowanie na wypadek zniszczenia czy zagubienia przesyłki. Kwota polisy w dużej mierze zależy od zadeklarowanej wartości przedmiotu. 

Firmy transportowe dostępne na wyslijbusem.pl odznaczają się profesjonalizmem i dużym doświadczeniem w transporcie cennych przesyłek. Warto przed wysyłką przedmiotu poinformować przewoźnika o zawartości oraz przygotować odpowiednie nalepki ostrzegawcze na paczkę. Dbając o odpowiedni sposób pakowania przedmiotów, zabezpieczenia oraz polisę można zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłki. Warto ją powierzyć w dobre ręce, czyli rzetelnemu przewoźnikowi.